Back
Next
Back
Next
המפגש עם סוללה א' סדירים 28-10-20

סוללה א'  במלחמה

תל חרמונית 28 אוקטובר 2020

שלום חברים יקרים.

ראשית, אני מאחל לכם לא להיקלע למלחמה. בטח לא כזאת שאנחנו חווינו...

אני רוצה לספר על המוכנות של הסוללה בתחילתה.

סוללה א' על קציניה וחייליה הייתה מוכנה למלחמה מבחינה מבצעית. כלומר: מקצועית, מנטאלית וחברתית, ולכן, הצליחה למלא משימותיה היטב וללא הרוגים. זאת, למרות ההפתעה ונתוני הפתיחה הגרועים. היו פצועים בודדים ביניהם עופר המסו"ל שלנו שנפצע ביום הראשון בחרמון. היא השתתפה בקרבות שונים כולל בחשובים ביותר של עמק הבכא והחרמון והיוותה גורם בעל משמעות בקרבות ובמשימות אחרות.

מבחינה מבצעית – לאורך התקופה שקדמה למלחמה עברנו אימונים רבים, השתתפנו במספר ימי קרב, ליווינו סיורי בוקר, חדירות ליליות של כוחות חי"ר לשטח האויב למשימות מודיעין וכדומה. אני אישית הייתי כשנה ותשעה חודשים בצבא ועברתי כבר כמה קורסים כולל קורס מפקדים והכרתי היטב את עבודתי. כמוני כל הקצינים המשק"ים, המפקדים והחיילים. כל אחד הכיר משימתו ובצעה היטב. לאימונים הגענו לא כדי לסמן וי אלא על מנת ללמוד, להשתפר ולהיות טובים יותר, והיו אימונים קשים בחום ובקור בהם המפקדים קרעו אותנו. התחשלנו וזה עזר לנו במלחמה. הקשרים בינינו היו חבריים עם כבוד הדדי בין כולם. כל אלו נבנו בהשראת הקצינים כל העת: בשגרה וגם באימונים. תאמינו לי שכך קל וכיפי יותר לתפקד. כך הצלחנו לשמור על עצמנו, על חברינו ועזרנו לכוחות חי"ר ושריון שהיו בצרות.

מלחמה היא אירוע  מסוג אחר שלא מכירים עד שנקלעים אליו. יש שני אלמנטים חשובים בלתי חזויים. האחד הוא ההפתעה והשני הוא הפחד, ומשניהם היו לנו בשפע. כל אחד מהם יכול להשבית, ושניים ביחד לרתק אותך ולגרום לך איבוד עשתונות. לא כך קרה בגלל היותנו מקצועיים. הצלחנו לבצע את המשימות גם ברגעים הקשים ביותר. עבודה על אוטומט עוזרת מאוד בסיטואציות קשות וניתן לעשות אותה כאשר מכירים טוב את החומר. זה עוזר גם לחיזוק המנטאליות ומגבש את היחידה.

כמו שאתם רואים. גם לאחר כ47 שנים וגם שלא התראינו אחד עם השני זמן רב נותרנו חברים. באנו לכאן להכיר אתכם וגם כדי לספר ולהראות לכם את הדברים החשובים האלו.

 

תודה!

 

 יעקב סייג  סמל מפיק סוללה אי במלחמת יום הכיפורים.

ביום רביעי 28-10-2020 נפגשנו מפיקי ומשתתפי הסרט עם סוללה א הסדירה של הגדוד. המפגש היה בחרמונית בשעה אחת. סוללה סדירה היום כוללת 50 אחוז חיילות ו50 אחוז חיילים. חבר'ה אינטליגנטים ואיכותיים . ממש מלח הארץ. גאווה גדולה. המפגש התחיל כשעופר רבינוביץ (מסו"ל) נתן סקירה על המצב ברמה ערב יום הכיפורים. ואחר כך נחלקנו לשלוש קבוצות. באחת עופר דבר על החרמון. בשנייה יוסי דגן (מסו"ל) ונחום דוידוביץ' (ק"ס)על חרמונית ועמק הבכא ובשלישית שלמה נהון (קע"ת), סרז' פוגל (מפקד צוות 3), צביקה שמיר (מפקד צוות 2) ואני (יעקב סייג סמל מפיק) על הסוללה הפעילות, הקרבות ועוד. הייתה דינמיקה נהדרת והיו קשובים מאוד.

אחר כך נסענו לאנדרטת הגדוד באלוני הבשן. ( למי שנשאר כוח)

לפני המפגש עצרנו לפיקניק באנדרטת סיירת 7 ליד קיבוץ אלרום. פרג'ון איציק היקר הכין לנו על האש על חשבונו וללא עזרה. היה יום מלא חוויות. היה מצומצם בגלל הקורונה. נעשה בעתיד ב"ה מפגש של כולם.

דברי סיכום למפגש עם וותיקי הגדוד

 

איך אסכם מפגש שלא נגמר?

אתחיל בלהביע את הערכתי הרבה כלפי יעקוב סייג על על ההירתמות והעזרה להוציא את היום אל הפועל ואמשיך בתודה גדולה כלפי כל אחד ואחד ממי שהגיע וסיפר את סיפורו.

הסוללה התרגשה מאוד לשמוע, להתחבר ולראות את הקשר החברי שנשאר כל כך הרבה שנים בניכם ואת רוח הלחימה והגאווה שעודנה קיימת אצלכם!

וותיקי הגדוד ובכלל כל לוחמי יום הכיפורים הם בראייתי הגיבורים של כולנו, הגיבורים שעברו את המלחמה הכי קשה שיכולה להיות וגם הצליחו בה. אותם לוחמים הם אלו שאנחנו תמיד מדברים עליהם שנה אחרי שנה והרבה פעמים שומעים את סיפורם של כל האחרים מלבד עצמנו אנו; לוחמי הגדוד. אתם המורשת שלנו ואתם חלק מההצלחות הזקופות לגדוד ולצבא בכלל. ועל כן שוב פעם אגיד תודה!

 

בחזרה לנושא המפגש שלנו אני אמשיך ואחזור על זה שהמפגש היה עוצמתי מאוד ומרגש. אני שמח מאוד שיצא לנו להיפגש ואני מתחייב בשם שנינו שננסה להפוך את המפגש הזה לסוג של שגרה בכדי שסיפורכם ישמע ויהיה חלק משמעותי מסוללה א' של גדוד 334. זו מחויבות של שני הצדדים!

 

שמחתי מאוד ועוד אשמח בעתיד להיפגש עמכם על מנת שנכיר כולנו את עברנו כי כמו שעם שאינו מכיר את עברו עתידו לוט בערפל כך גם אצלנו בגדוד 334 ובסוללה א' בפרט. עברנו הוא חלק מעתידנו וכך גם נשמור על זה!

 

תודה רבה,

גל גולן, מפקד סוללה א'

מסייעת אריות🦁💪🏽

פוגל סרז'  053-525-3443

אם נמצאו שגיות באתר נא להתקשר אליי

סרז' פוגל
הרעם: גדוד 334 סוללה א'
חזרה לדף הבית
אות מלחמת
יום הכיפורים
אות מלחמת
יום הכיפורים

  בגאווה ע"י פוגל סרז'

 Mail: solela@334alef.co.il

סרז' פוגל